Zajícova prodejna
 

Sortiment Prodejen

 

DESTILÁTY FIRMY APICOR RUDNÍK

 

Rodinná firma sídlící v podkrkonošské vesnici Rudník u Vrchlabí. Vznikla v roce 1999 jako obchodní sdružení rodin Boháčových a Cermanových. Manželé Boháčovi, oba učitelé a dlouholetí včelaři, se rozhodli uplatnit svoje zkušenosti s domácí výrobou medoviny v podnikání. Společně s dcerou Petrou a zetěm Pavlem Cermanem zakoupili výrobní prostory a po jejich nezbytných úpravách začali vařit první litry Krkonošské medoviny.

V roce 2011 rozšířili výrobu o tradiční likéry, Kontušovku,Višnovku, Višňovku Chilli, Hruškovku, Ořechovku a Kmínku. Chtějí tak připomenout původní kvalitní české likéry, které v minulosti nechyběly v žádné hospodě a které by i dnes mohly oživit strnulé "nápojáky" našich restaurací. Při výrobě používájí pouze suroviny na přírodní bázi a je vyloučeno použití chemických konzervantů.

 

VIŠŇOVKA

 

 

VIŠŇOVKA

 

 

Je dalším oblíbeným likérem našich předků. Vyrábíme ji z čisté koncentrované šťávy višní tzv. kyselek. Ty mají měkkou dužninu a silně barvivou aromatickou šťávu, která po odstopkování sama vytéká. Jejich vynikající chuť je zachována i v našem likéru, který není ničím dobarven a při výrobě nepoužíváme žádné chemické látky. Naši Višňovku tedy nelze srovnávat s Griotkou.

Složení: višňový koncentrát, cukr, velejemný líh a voda.

Objem alkoholu: 25%

Obsah: 0,25L; 0,5L

 

 

HRUŠKOVKA

 

 

HRUŠKOVKA

 

 

Ten, kdo měl před okny hrušku se šťavnatými voňavými plody si rád doma vyrobil hruškový likér. Jeho atraktivní příjemná chut’ nás inspirovala k výrobě Hruškovky podle osvědčené receptury. Používáme čistou hruškovou šťávu výrazné chuti a vůně ve spojení s velejemným lihem. Hruškovku neošetřujeme chemickými látkami a nedobarvujeme.

Složení: hruškový koncentrát, cukr, velejemný líh a voda.

Objem alkoholu: 25%

Obsah: 0,25L; 0,5L

 

 

CHILLI VIŠŇOVKA

 

 

CHILLI VIŠŇOVKA

 

 

Specialita a naprostý unikát na českém trhu. Výjimečnost tohoto nápoje je dána spojením chuti nakyslých višní a palčivosti chilli papriček. Ani tento likér není dobarven a chemicky ošetřen.

Složení: višňový koncentrát, kompozice chilli, cukr, velejemný líh a voda.

Objem alkoholu: 25%

Obsah: 0,25L; 0,5L

 

 

KONTUŠOVKA

KONTUŠOVKA

 

Historie tohoto likéru sahá do Polska sedmnáctého století, ale oblibu si získal především v zemích Rakouska–Uherska. „Rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka a vanilková“ – kdo by neznal tuto slavnou větu rytmistra Königa z Haškova románu Osudy dobrého vojáka Švejka. Kontušovka patřila k nejoblíbenějším likérům a nebylo hospody, kde by se nenalévala. Patříme mezi průkopníky, kteří se snaží o obnovu slávy tohoto bylinného likéru. Kontušovka by se měla vrátit do všech poctivých hospod. Doporučujeme její specifickou chuť spojit s „českým turkem“. Můžete ji také použít jako součást koktejlů.

Složení: bylinné silice, cukr, velejemný líh a voda.

Objem alkoholu: 40%

Obsah: 0,25L; 0,5L

OŘECHOVKA

 

 

OŘECHOVKA

 

 

Nejtradičnější ze všech lidově vyrábených likérů. Vzpomeňte si na láhve za okny venkovských stavení, v kterých se macerovaly ořechové slupky. Právě ořechový macerát je základem receptury na naši Ořechovku. Ve spojení s vybranými druhy koření a velejemným lihem získává likér chuť, která Vás jistě zaujme.

Složení: macerát a bylinné výluhy, cukr, velejemný líh a voda.

Objem alkoholu: 35%

Obsah: 0,25L; 0,5L

 

 

KMÍNKA

 

 

KMÍNKA

 

 

Neprávem zapomenutá klasika českých hospod. Plné chuťi naší Kmínky dosahujeme dlouhodobou maceraci kmínu spolu s dalšími harmonicky zvolenými bylinnými výluhy ve velejemném lihu. Nedobarvujeme ani chemicky nekonzervujeme. Chuť Kmínky vždy zpřijemňovala společné chvíle prožité s přáteli v hospodě, po práci, na oslavách. Využijte této její magické moci i vy.

Složení: macerát kmínu, bylinné výluhy, cukr, velejemný líh a voda.

Objem alkoholu: 35%

Obsah: 0,25L; 0,5L