NOVINKY
 

V Karlovarském kraji se toto místo jen za pár let stalo téměř legendárním. A donedávna se zdálo, že o tom městečku Kynšperk nad Ohří nikdo nic nového neuslyší.
Ještě nedávno se Kynšperk nazýval jinak -Königsberg an der Eger. To bylo v 16. století. V tomto století český král Rudolf II.potvrdil zvláštním dekretem várečné právo pro občany města. Tudíž v roce 1595 tam vznikl Kynšperský pivovar.

Během několika století sláva o kynšperském pivě šla daleko za město a jeho okolí. V 19. století byl pivovar ve vlastnictví rodiny německých baronů Haas fon Hazenfels.
Nicméně, v počátku 50. let minulého století, několik let po skončení války,baroni utekli. Více než 60 let v Kynšperku nebyl uvařen ani litr “zlatého moku“.

Jenom v roce 2010 koupili zchátralý pivovar dva podnikatelé z Ruska: Sergej Chernichkin a Denis Sabitov. V jejich úspěch v Kynšperku a okrese věřil jen málokdo. Dokonce i ti nenapravitelní optimisté se skepticky dívali na tyto podivné Rusy.

O dva roky později se pivo v Kynšperku začalo znovu vařit, a o rok později získal“Zajíc” první cenu na krajské soutěži v Karlových Varech.
A tak začíná nový ambiciózní projekt: "Zajíc" v Praze. Otevření restaurace "U Zajíce" by mělo být hlavní událostí této sezóny v české metropoli.

 

 

Váš Kynšperský Zajíc